Hayalini kurduğumuz  Sivrihisar’ı hep birlikte inşa edeceğiz.

Birlikte sevineceğiz, birlikte yorulacağız ve birlikte kazanacağız.

Çünkü biz “BİRİZ BERABERİZ SİVRİHİSARIZ…”

Habil Dökmeci
Belediye Başkanı

1981 yılında Eskişehir’de doğan Habil Dökmeci çocukluk yıllarını Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’ne bağlı Aşağıkepen mahallesinde geçirdi.

İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

2004 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü’ ne kamu personeli olarak atandı. Bu tarihten itibaren Kurumun çeşitli birimlerinde görev aldı.

2015 yılında kendi isteği ile hizmet vermek istediği memleketi olan Sivrihisar’ a ESKİ Genel Müdürlüğü Bölge Koordinatörü olarak görevlendirildi.

2015-2024 yılları arasında Sivrihisar bölgesinde başarılı birçok çalışmaya imza attı. Habil Dökmeci, 20 yıllık Belediyecilik tecrübesine sahiptir.

İlçede karşılaştığı yerel siyaset kaynaklı sorunların çözümü amacıyla siyasete girmeye karar veren Dökmeci, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivrihisar Belediye Başkan Adayı olmuştur ve oyların %46.86 (6.053 oy) alarak Belediye Başkanı seçilmiştir.

Habil Dökmeci evli ve 2 çocuk babasıdır.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO