baskan-ozgecmisKıymetli Sivrihisar halkının takdiri ile göreve geldiğim günden bugüne kadar vatandaşlarımıza ve memleketime olumlu yönde katkı sağlayacak  her türlü fikri, düşünceyi ve projeyi hayata geçirmeyi amaç edindim. Güzel Sivrihisar’ımız da şahsım ve ekibim halkımıza layık olmak ve ilçemize değer katabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. 2014 yerel seçimlerinin ardından 2019 yerel seçimlerinde de Sivrihisar’a hizmet yolunda bizleri destekleyen 2. Kez Sivrihisar Belediye Başkanlığı görevine layık gören sevgili Sivrihisarlılara ve tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

2019 yerel seçimleri ilçemize bir birinden güzel birçok kalıcı eser ve projeler kazandırmaya devam etmemizin önünü açtığı gibi, yeni hayallerimizin ve hedeflerimizin de başlangıcı oldu. Kadim İlçemiz üzerine sevdamız var, projelerimiz var, hizmetlerimiz ve hayallerimiz var… İlçemizin tarihi ve turistik değerlerini, yöresel lezzetlerini ön plana çıkararak Sivrihisar’ımızı tüm Dünya’ya tanıtıp turizm merkezi haline getirme çabasındayız. Halkımıza ve ilçemize istihdam yaratıp, kalkınma sağlama mücadelesindeyiz.  Bir yerin hareketliliği, dışarıdan insan getirisi, iş imkanı ve olanaklarını beraberinde getirmektedir bizler bu imkanları ilçemize ve halkımıza kazandırmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Biz Sivrihisar için sizlerin, halkımızın duaları ve desteği  ile kaldığımız yerden yola devam ediyoruz. Bize düşen Sivrihisar’ı olması gerektiği yere getirip, görevimizi layıkıyla icra ederek, gönüllerde yer bulmaktır. Bütün hemşehrilerimin hislerine tercüman olmak ve hatıralarında yer almak en büyük dileğimdir. Doğup, Büyüdüğüm Sivrihisar’a ve Sivrihisarlılara daima inanıp, güvendim.
Sivrihisar marka bir şehir olma yolunda ilerlerken bu başarı hepimize aittir. Bu başarını arkasında sizlerin desteği ve inancı bizlerin azmi ve kararlılığı vardır.

Sivrihisarlı hemşehrilerimle birlikte ürettik, birlikte gerçekleştirdik, birlikte değerlerimize sahip çıkıp, tüm Dünya’ya tanıttık. Çünkü asıl mesele bir bütün olabilmek, çünkü asıl mesele işini memleket sevdasıyla yapabilmek ve kimsenin yapamadığını yapıp elini taşın altına koyabilmek.

Evet hemşehrim, bunu biz birlikte başardık…

Önümüzdeki süreçte de kadim ilçemizi çok daha ileriye taşıyacak proje ve eserlerle, daha fazla refah üreten, istihdam sağlayan, katma değer yaratan, tüm alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanmış müreffeh bir Sivrihisar için, canla başla çalışacağız. Sivrihisar’ın çehresini değiştirmeye ve geliştirmeye devam edecek, her alanda öncü olacak, gencinden yaşlısına, köylerimizden ilçe merkezine kadar aynı kalitede hizmet vereceğiz.

Hayalini kurduğumuz  Sivrihisar’ı hep birlikte inşa edeceğiz.

Birlikte sevineceğiz, birlikte yorulacağız ve birlikte kazanacağız.

Çünkü biz “BİRİZ BERABERİZ SİVRİHİSARIZ…”

Hamid Yüzügüllü
Belediye Başkanı

baskan-ozgecmis

21 Mart 1973 yılında Sivrihisar Demirci mahallesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivrihisar’da tamamladı. 1993 yılında ağabeyi ile başladıkları ticaret hayatında büyük başarılara imza attı. Kurdukları Yüzügüllü Şirketler Grubu onun döneminde bir çok sahada etkili olmaya başladı. Kuyumculuk, akaryakıt, inşaat, otomotiv, lojistik, işletme, gıda, piliç üretimi ve tarım gibi çok yönlü ve çok boyutlu bir ticari alanda hizmet üretmekte olan grubun şirket merkezi de halen Sivrihisar’dadır. Yüzügüllü Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamid Yüzügüllü ticaretteki bu başarılarının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de görev aldı. Sivrihisar’daki okul aile birlikleri, Sivrihisar Spor Kulübü yönetimi, Eskişehir Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı ve Eskişehir Kızılay Şube Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu. Sivrihisar halkının takdiri ile 2014 yerel seçimlerinde Sivrihisar Belediye Başkanı olarak seçilen Hamid Yüzügüllü vizyonu ve belediyecilikteki başarıları ile de adından çok söz ettirdi. Genç, Dinamik, Azimli ve Çalışkan kişiliği ile tanınan Hamid Yüzügüllü Sivrihisar’da birçok kalıcı esere ve yüzlerce projeye imza attı. 2019 yerel seçimlerinde 2.kez Sivrihisar Belediye Başkanlığı görevine seçilen, Sivrihisar Belediye Başkanı HamidYüzügüllü, evli ve iki çocuk babasıdır.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO