Tem 06 2018

TEŞEKKÜRLER SİVRİHİSAR !

Dünyanın Merkezinde Rengarenk Bir Festival…
Efsaneleşen bilgeliği ve filozofluğu ile Felsefi mizahın dünyadaki en büyük temsilcisi, düşünür, alim ve bilgin Nasreddin Hocamızı memleketi Sivrihisar’da düzenlediğimiz Kültür ve Sanat etkinlikleri ile andık. Bu yılda etkinliğimizi dolu dolu hazırlayarak, Uluslararası bir festival daha gerçekleştirdik. Hindistan, Kuzey Kıbrıs, Güney Kore, Karaçay Çerkez Cumhuriyeti, Makedonya ve Türkiye olmak üzere 6 ülkeden 250 katılımcıya festivalimizde yer verdik. Göreve geldiğim ilk günden itibaren halkıma ve memleketime olumlu yönde katkı sağlayacak her türlü fikri, düşünceyi ve projeyi hayata geçirmeyi amaç edindim. Bu uğurda düzenlediğimiz festivalimiz ile 3 gün boyunca ilçemizde yerli ve yabancı yaklaşık 110 Bin kişiyi ağırladık. İlçemizin tanıtımına, turizmine ve ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayarak, Kadim ilçemiz Sivrihisar’ı bir adım daha ileriye taşıdığımız inancındayım. Festivale gelen misafirlerimiz Nasreddin Hocaya dair pek çok şey, çeşitli etkinlikler, gösteriler, sergiler, konserler ve çok daha fazlasını bir arada görme ve yaşama fırsatı buldular.
Her zaman olduğu gibi bu etkinliğimizde de bizleri yalnız bırakmayan Sivrihisar’a daima sahip çıkıp, bizlerden desteklerini esirgemeyen değerli büyüğüm Bakanımız Prof. Dr. Sayın Nabi AVCI’ya sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Sivrihisarlı hemşehrilerimizin ev sahipliği yaptığı festivalimizde halkımızın ve esnafımızın birlik ve beraberliğinden ziyadesiyle memnuniyet duydum.Bu vesile ile bizlerden dualarını esirgemeyen, desteklerini her daim arkamda hissettiğim tüm Sivrihisarlı hemşehrilerime teşekkür eder, daha sonraki etkinliklerimizin ilçemizin tanıtımına ve ekonomisine hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO