Şub 13

baskan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, turizm sektör temsilcileri ile buluştuğu toplantıda turizmde yeni hedefleri ortaya koyduğu ve adeta açılışını yaptığı “Komşunu al gel” kampanyasına ilk destek Sivrihisar’dan geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın ulusal bir televizyon programında Turizmde Yeni Atılım Hedefi ile soruları yanıtladığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirdiği toplantıda açılışını yaptığı “Komşunu al gel” kampanyasına ilk desteğin Eskişehir Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’den geldiğini açıkladı.

KOMŞUSUNU’DA ALIP GELENE SİVRİHİSAR’IN İNCİLİ KÜPESİ

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, turizm sektör temsilcileri ile gerçekleşen toplantıdan hemen sonra kendisini Sivrihisar Belediye Başkanı’nın aradığını ve şu ifadeleri kullandığını belirtti. Başkan, “hocam biz bu kampanyaya katılıyoruz, önümüzdeki cumartesi günü bir sucuk festivalimiz var, orada ilan edeceğim, düğününü yurt dışından gelip Sivrihisar’da yapan tüm hemşehrilerimize tasarımı Hititlere dayanan Sivrihisar’ın geleneksel incili küpesini hediye edeceğim.” dedi. Bakan Nabi Avcı, bu kampanyada belediyelerin kilit öneme haiz olduğunu belirterek, belediyelerin yaratıcı fikirleri ile bu kampanyayı zenginleştireceklerini ifade etti.

E-Devlet
E-Devlet
Bimer
Bimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO