Haz 29 2018

İLÇEMİZDE AĞIRLADIĞIMIZ YABANCI MİSAFİRLERDEN BAŞKANLA TANIŞMA ZİYARETİ…

Sivrihisar Belediyesi 29-30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Makedonya, Hindistan, Kuzey Kıbrıs, Karaçay Çerkez Cumhuriyeti,Güney Kore ve Ülkemizden Yerli ve Yabancı 250 misafiri Dünyanın Merkezinde ağırlıyor.
Festival kapsamında gösterilerini sergilemek üzere gelen Rusya Federasyonu Hindistan halk dansları topluluğu, Kuzey Kıbrıs halk dansları grubu, Makedonya Halk Dansları Topluluğu, Karaçay Çerkez Cumhuriyeti Dans grubu, Güney Kore Halk dansları topluluğu, Edirne Taşköprü Dans Grubu ve Ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden Kuzeyin Uşakları halk dansları topluluğu sahne alacak.
Festival öncesinde gelen gruplar Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret ederek ilçede ağırlamasından dolayı teşekkür ettiler. Ülkelerinden Başkana getirdikleri hediyelerini takdim ettiler. Başkan Yüzügüllü onları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ;
29-30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Sivrihisar Uluslar Arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalinde bizlerle olmanızdan dolayı memnuniyet duydum, bunun için öncelikle size teşekkür ediyorum.
Türkiye’de artık bir eviniz ve dostlarınız var. Bundan sonra Sivrihisar’ı bir eviniz, beni de bir dostunuz olarak görebilirsiniz. Sizi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ben, ekibim ve Sıcak Sivrihisar halkı sizin Sivrihisar’da geçireceğiniz zaman boyunca güzel vakit geçirmeniz ve tüm ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi için elimizden geleni yapacağız. Sivrihisar’ın hatıralarınızda kalması dileğiyle, ikinci evinizi unutmayınız. dedi ve hediyelerini vererek güzel bir tanışma programı gerçekleştirdiler.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO