Kas 12 2019

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 81.YIL DÖNÜMÜNDE SİVRİHİSAR’DA ANILDI…

Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81.yıl dönümünde Sivrihisar’da anma programları düzenlendi. Hükümet Meydanında başlayan anma programında Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde anma etkinlikleri gerçekleşti.
Atatürk’ün hayatını anlatan video gösterimi, Yunusemre Anadolu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerimizin hazırladıkları şiir ve gösterileri büyük alkış aldı. Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Oratoryo gösterisi ile sona eren Atatürk’ü anma etkinliklerinin ardından, 81.yıl Atatürk Hatıra Korusu’nun açılışı ve fidan dikimi gerçekleştirildi.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybetmenin acısını ilk günkü gibi derinden hissediyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anarken, vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızı da rahmetle anıyor ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO