Tem 23 2019

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TURİZM ACENTELERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü, Türkiye’nin en büyük turizm acenteleri ve otellerinin Eskişehir’de buluştuğu programa katılarak ilçemizi temsil etti. İlçemizin tanıtımına ve turizmine katkı sağlamak amacıyla turizm acenteleri ve otellerin değerli temsilcileri ile görüşmeler yapıp, Sivrihisar’ı ve ilçe turizminin gelişmesi için sürdürülen çalışmaları anlattı.
Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü yaptığı konuşmada “Turizm bir şehrin kalkınmasında önemli bir yer arz ediyor. Turizm konusunda ben de Sivrihisar’ı ileriye taşımak için çalışıyorum. Sivrihisar 3 bin yıllık tarihi olan bir ilçe. Sivrihisar medeniyetlere beşiklik etmiş bir ilçe. Sivrihisar her şeyi ile bir kültür hazinesi. Biz de vazifeye geldiğimizden beri bunu gün yüzüne çıkartmak için uğraşıyoruz. Restorasyonumuzla, tarihimizle, kültürümüzle her şeyden önce bir Nasreddin Hocamızla ön plana çıkararak Sivrihisar’ı olması gereken yere ulaştırmak için çalışıyoruz. Bu yolda önemli derecede yol kat ettik. Her şeyden önce tarih bir hazinedir. Geçmişten gelen tarihimizi geleceğime en iyi şekilde taşımak için uğraşıyoruz. Sivrihisar’ı Türkiye’nin göz bebeği haline getireceğiz” dedi
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Yüzügüllü Eskişehir’e gelen misafirlere günün anısına hediye takdim ederken, Eskişehir Turizm Birliği’nin Sivirihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’ye yaptırmış olduğu teşekkür plaketini de, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç takdim etti.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO