Ara 16 2019

Sivrihisar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tur şirketleri tarafından Sivrihisar’a turlar düzenlenmeye başlamıştır. Tarihi ve turistik alanlarıyla dikkat çeken ilçemiz Sivrihisar, Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’nün çevre düzenleme, sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmaları ile gün yüzüne çıkartılarak turistlerin uğrak noktası olmuştu ve artık günümüzde Sivrihisar’a turlar düzenlenmeye başlamıştır.
Türk mizahının en büyük nüktecisi ve halk filozofu, Nasreddin Hoca’nın doğum yeri olan Sivrihisar’da ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler Nasreddin Hocanın Anıt Mezarını ve Kızının kabrini, Türkiye’nin ilk ve tek Açık Hava heykel Müzesini, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Sivrihisar Ulucami Selçuklu döneminden günümüze ulaşan Anadolu’nun nadir ahşap direkli camisini, Alemşah Kümbetini, Saat Kulesi ve Seyir Terasını, Türkiye’nin en büyük kiliselerinden birisi olan Ermeni Kilisesini, tarihi Sivrihisar Evlerini ve TBMM dışında bakanlar kurulunun ilk kez toplandığı Zaimağa Konağını gezme fırsatı buluyorlar.
Yerli ve yabancı turistlerin ilçeye gelmeleri ile birlikte ilçede yaşanan bu hareketlilik esnafında yüzünü güldürüyor.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ; “Sivrihisar’ımıza değer katmaya devam ediyoruz. İlçemize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Eskişehir’in en büyük ilçesi olan ve tarihi dokularıyla günümüzü aydınlatan Sivrihisar’ımızı turizm merkezi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemize verdiğimiz değerle birlikte turistlerin ilgisini de çekmeyi başardık. Esnafımız kazanıyor. Yüzleri gülüyor. Buda bizi çok memnun ediyor. Her şey Sivrihisar’ımız için” dedi.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO