Ara 02 2019

SİVRİHİSAR’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEP BİRLİKTE KUTLANDI…

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı dolayısıyla Sivrihisar Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen kutlama programına Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü,
Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Mutlu ve ilçe protokolün yanı sıra Sivrihisar’da görev yapan öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Türk Tarih Kurumu tarafından öğretmenler ve eğitim şehitleri adına hazırlanan video izlendi. Ardından Cumhuriyet İlkokulu ve Sıdıka Hanım Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oyunlar sergilendi. Yıl içerisinde emekli olmuş öğretmenlere hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verilirken, yapılan hediye çekilişi ile de çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü salonda tüm öğretmenler ile biraraya gelerek, öğretmenler gününü tebrik edip, karanfil dağıttı. Programda konuşan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “Çocuklarımıza hayal kurmayı öğreten ve hayallerine ulaşabilmeleri yolunda yol arkadaşı ve ilham kaynağı olan siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi ancak eğitim ve öğretim ile mümkün olabilir. Bu nedenledir ki Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Başta Başöğretmen Atatürk ve eğitim yolunda şehit düşen öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Bugün burada bulunan, ilçemizde görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimize bilgi ve tecrübeleri ile Sivrihisar’a kattıkları değer için tüm Sivrihisarlılar ve şahsım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO