Haz 06 2018

BU İFTARDA BİRLİK, BERABERLİK, DOSTLUK VARDI…

Belediyemiz Tarafından Eskişehir’de Düzenlenen Sivrihisarlı Hemşehrilerimiz ile Biraraya Geldiğimiz İftar Sofralarımızda Yaklaşık 10 Bin Hemşehrimiz ile Buluştuk…
Sivrihisar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen iftar buluşmaları devam ediyor.
Eskişehir’de yaşayan Sivrihisarlılar ile 3. Kez aynı sofra etrafında toplanıp, oruçlar açıldı.
Kurulan sofralarda 7’den 70’e büyük küçük herkes bir araya gelerek Ramazan ayının manevi atmosferi altında, Ramazan bereketini, gönüllerini ve sofralarını paylaştılar.
Birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte dualar edilip, oruçlar açılıp sıcacık bir iftar programı yaşandı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ev sahipliğinde düzenlenen programa Eskişehir’e ve Sivrihisar’a önemli hizmetler etmiş, büyük destekler vermiş Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı, Sivrihisar Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan da katıldı.Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, iftara gelen tüm vatandaşlar ile masalarını gezerek tek tek ilgilendi, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek bol bol fotoğraf çektirdi. İftar programında tasavvuf ve ilahi eserler seslendirilirken ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı.
Tasavvuf Sanatçıları Murat Oykun ve Osman Vahit sahne aldı. Semazen gösterileri vatandaşların büyük beğenisini toplarken, çocuklarda unutulmadı, programa gelen çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun parkurları kuruldu. Yemek sonrasında devam eden programda vatandaşlara Ramazana özel çeşitli ikramlar sunuldu.Dualar eşliğinde başlayan iftar programı yine dualarla sona erdi.

E-Devlet
E-Devlet
Cimer
cimer
Eskisehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Türkiye Kültür Portalu
Türkiye Kültür Portalu
Tarihi Kentler Birliği
Tarihi Kentler Birliği
UNESCO
UNESCO